Materiały rozbiórkowe

Stara deska obiciowa

To materiał wielofunkcyjny, w zależności od potrzeb projektu może być zastosowana jako obicia fasad budynków wewnątrz lub po zewnętrznej stronie obiektu. Doskonale sprawdza się także jako wykończenie z zastosowaniem izolacji. Dzięki niepowtarzalnemu wyglądowi, często wykorzystywana jest jako element dekoracyjny okien, drzwi lub ścian, a w kontekście dekorowania mebli, jej wykorzystanie ogranicza jedynie pomysłowość wykonawcy.

Deska obiciowa nadaje się do bezpośredniego położenia i dostępna jest w kilku wariantach, w zależności od zapotrzebowania: wyrównana, wyszczotkowana, frezowana na pióro wpust lub na zakładkę, czy też obce pióro.

 • Szerokość powyżej 12cm
 • Grubość 1,8 – 2,0 cm
 • Długość 1,2 – 4,0 m

Stary bal

Jego wykorzystanie jest praktycznie nieograniczone, a uniwersalność pozwana stosować go zarówno jako element dekoracyjny oraz funkcjonalne obicie fasad budynków z zewnątrz oraz obicia wykonane wewnątrz pomieszczenia.

Oferowane przez nas drewno, wedle życzenia może pozostać w stanie naturalnym – nieobrobionym lub też na życzenie Klienta, obrobione i gotowe do położenia.

Naturalny
Szerokość powyżej 16 cm
Grubość 4,0 – 8,0 cm
Długość 2,0 – 4,0 m
Wyrównany
Szerokość powyżej 16 cm
Grubość 4,0 – 7,0 cm
Długość 2,0 – 4,0 m

Belki

Stare belki ciosane – mają dwa przeznaczenia. Mogą służyć jako solidna podpora dla konstrukcji balkonowych, ekierek i słupów. Z powodzeniem odnajdą się także wewnątrz domu, stanowiąc element dekoracyjny. Warto zaznaczyć, że belki i krokwie ciosane są ręcznie.

 • Przekroje 10 x 10 – 30 x 30 cm
 • Długość 3 – 8 m

Stare belki cięte piłą

O podobnym do belek ciosanym wykorzystaniu, dodatkowo mogą posłużyć do wymiany lub renowacji uszkodzonych elementów.

 • Przekroje 12 x 12 cm – 25 x 25 cm
 • Długość 2,0 – 7,0 m

W zależności od zapotrzebowania i docelowego użycia. Rodzaj determinuje technologia obróbki:

 • 1-ciosany siekierą (droższy)
 • ​2-cięty mechanicznie piłą (tańszy)
Parametry
Przekrój od 10 cm x 10 cm
Długość od 2 m

Lamele

To nic innego jak wąskie deski o grubości 1cm służące do naklejania na podłoże typu drzwi itp. Ze względu na specyfikę rozmiaru, idealnie sprawdzają się jako wszelkiego rodzaju łączniki. Różnorodność koloru w jakim występują zależy od drewna i czynników, które miały na nie wpływ (słońce, deszcz, temperatura).

Odcinane

Deska cieta ze starych belek ciosanych jest niezbędnym elementem maskującym, stosowanym w miejscu łączenia desek obiciowych. W ujęciu dekoracyjnym, idealnie sprawdzają się jako imitacja belek i krokwi.

 • Szerokość 12 – 18 cm
 • Grubość 3,0 – 6,0 cm
 • Długość 2,0 – 6,0 m

Odcinane elementy składają się z 3 płaszczyzny starego drewna, w tym jedna świeża po odcięciu i występują w dwóch formach:

 • z kantówki ciosanej (COSTA) szerokość od 10 cm
 • z kantówki ciętej mechanicznie (MASKOWNICE) szerokość od 10 cm.

Podłoga

Drewniana podłoga nadaje wnętrzu niesamowicie ciepły klimat. Szczególnie ta, wykonana ze starego drewna jest swoistą ozdobą każdego pomieszczenia. Podłogi wykonanej z naturalnego drewna nie można pomylić z podłogami składającymi się ze sztucznych materiałów. Wiek zapisany w starym drewnie sprawia, że jest ono oryginalne, co daje gwarancję, że nigdzie indziej nie spotkamy takich samych elementów wnętrza.

Oferowana deska o grubości 3-4 cm, pochodzi z podłóg ze stodół i spichlerzy. Jest całkowicie oczyszczona.

Produkty ze starego drewna

Oferujemy szeroki wybór mebli oraz podłóg wykonanych ze starego drewna. Po więcej zapraszamy do naszego sklepu on-line .

Blacha Falista

Oferujemy duży wybór arkuszy blachy falistej w różnych rozmiarach i różnej jakości. W zależności od przeznaczenia, z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytani dotyczące użycia i możliwości zastosowania.

Blacha Płaska

Ma szerokie zastosowanie. Chętnie wykorzystywana ze względu na łatwy montaż. Dostępna w arkuszach o różnych wymiarach.

Blacha Trapezowa

Dzięki swojej prostocie i ciekawej, wyrazistej formie jest wyjątkowo wdzięcznym materiałem. Z uwagi na dużą wytrzymałość i wygląd blachy trapezowej, z jej wykorzystaniem powstaje wiele niecodziennych i oryginalnych konstrukcji. Dzięki swojej formie, często wykorzystywana jest do przełamania tradycyjnego podziału między dachem a fasadą. Bogata kolorystyka i dowolność rozmiaru pozwala na szerokie jej zastosowanie.

Dachówka Karpiówka

Nazwa wynika z podobieństwa zauważanego po ułożeniu, które do złudzenia przypomina łuski karpia. Jest to jedno z cięższych pokryć ceramicznych. Dostępna w różnych odcieniach.

Dachówka Holenderska

Inaczej „esówka” co wiąże się z jej kształtem wyprofilowanym na podobieństwo litery ,,S”. Jest to dachówka zakładkowa, dzięki czemu idealnie sprawdza się w ochronie budowli przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Dostępna w różnych opcjach kolorystycznych.